Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays
Telefon lub WhatsApp +48 532273524
rezerwacja@projectholidays.pl

Północ Południe z Zatoką Wraku©

POPŁYŃ W KAMERALNYM GRONIE NA ZATOKĘ WRAKU I BŁĘKITNE GROTY ORAZ ZWIEDŹ NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA NA PÓŁNOCY I POŁUDNIU WYSPY!


PROGRAM

Orientacyjny czas trwania 8:00-16:00

1. Z samego rana, zanim pojawią się tłumy, korzystamy ze zdrowotnych kąpieli w źródłach siarkowych na plaży Xigia.
2. Jedziemy do portu Skinari, gdzie zanim rozpocznie się rejs robimy zdjęcia przy biało – niebieskim wiatraczku.
3. Wsiadamy na kameralny, statek i płyniemy na Zatokę Wraku najkrótszą drogą, dzięki czemu docieramy do niej w jedyne 15 minut.
4. Przesiadamy się na mniejszą łodź i płyniemy na Błękitne Groty. Dzięki małej łodzi wpływamy do środka grot. Zatrzymujemy się również na kąpiel z okazją do snorkowania. Spędzamy na łodzi około 35 minut.
5. Kontynuujemy zwiedzanie jadąc minibusem na Zatokę Wraku z góry (jeśli będzie otwarta) lub do XV wiecznego Monastyru.
6. Jedziemy do Exo Chora do najstarszego drzewa oliwnego oraz na degustacje wina i oliwy.
7. Jemy obiad w tawernie położonej na najwyższym klifie na wyspie – Kampi. (Obiad nie jest w cenie wycieczki)
8. Udajemy się do portu Agios Sostis, aby podziwiać Wyspę Ślubów Cameo.

TERMIN

WTOREK
CZWARTEK
NIEDZIELA

W CENIE

POLSKI PRZEWODNIK
TRANSPORT
BILET NA REJS

Obiad i zakup pamiątek jest dobrowolny i płatny we własnym zakresie.

WARTO WIEDZIEĆ

Ta wycieczka idealnie komponuje się z Żółwie z Banana Beach.
Wycieczka zawiera przystanki na kąpiel – przygotuj sprzęt i strój.
W tawernach i sklepach możesz płacić kartą oraz gotówką.
Toalety są bezpłatne.

Do ceny liczy się wiek ukończony w dniu wycieczki. Pamiętaj, aby przeczytać regulamin. Dowiesz się dzięki temu, kiedy przysługuje Ci zwrot oraz co wydarzy się w przypadku złej pogody. Regulamin znajdziesz tutaj.

REZERWUJĄC W PAKIECIE PŁACISZ MNIEJ!

Sprawdź jeszcze inną wycieczkę na Zatokę Wraku !


SZCZEGÓŁY PROGRAMU

Plaża siarkowa Xigia

Naturalne źródła zawierają nie tylko siarkę, ale również kolagen, dzięki czemu działają odmładzająco. Mają też dobroczynny wpływ na zdrowie i leczą choroby skóry oraz reumatyzm. Grzechem byłoby nie skorzystać z takich dobrodziejstw natury, dlatego zatrzymujemy się na plaży Xigia na plażowanie.

Wiatraczek na Skinari

Po zdrowotnej kąpieli jedziemy do portu Skinari. To jedyne na wyspie miejsce z tak typowym dla Grecji biało – niebieskim budynkiem. Jeśli chcecie przywieźć z wakacji zdjęcie, które wygląda jak pocztówka musicie koniecznie zrobić je pod tym wiatraczkiem !

Zatoka Wraku

Szybka motorówka zabiera nas na rejs na Zatokę Wraku i Błękitne Groty. Dzięki szybkiej łodzi oraz najkrótszej trasie z możliwych będziecie na Zatoce Wraku już w 15 min! Jeśli wysiadanie będzie możliwe zostaniecie na plaży pełną godzinę. Jeśli nie łódź zbliży się do plaży na zdjęcia, dokładnie takie jak to obok.

Błękitne Groty

Wsiadamy na małą, płaską łódkę. Robimy to specjalnie, żeby wpłynąć do Grot do środka! Duże łodzie tylko przepływają obok i nie mają szans podziwiać elektryzującego błękitu, który widać tylko wewnątrz. Zatrzymujemy się również na kąpiel, bo woda w tym miejscu jest super przejrzysta.

Zatoka Wraku z góry lub XV wieczny Monastyr

Jeśli punkt widokowy będzie otwarty dla zwiedzających zobaczycie Zatokę Wraku z góry, z bezpiecznego tarasu. Jeśli punkt będzie zamknięty wybierzemy się do XV wiecznego Monastyru, gdzie zobaczycie ciekawą architekturę oraz nakarmicie osiołki!

Najstarsze drzewo oliwne

Oliwki to jedyne oprócz baobabów drzewa, które rosną tak długo i rodzą owoce. Oliwka, którą Wam pokażemy ma 2500 lat ! Człowiek czuje się przy takim drzewie naprawdę mały … i młody !

Degustacja wina, bimbru i oliwy

Wino, miód, bimber, oliwa, oliwki, ser, chałwa to tylko niektóre z lokalnych przysmaków jakich spróbujecie. Nauczymy Was jak wznieść toast po grecku i jak rozpoznać prawdziwą oliwę extra virgin. To jeden z ulubionych punktów naszych turystów, tymbardziej że wina zakintyjskie są wyjątkowe i nie ma po nich kaca!

Obiad w greckiej tawernie

To co podają w hotelu czasem ma mało wspólnego z grecką kuchnią. Dlatego zabierzemy Was do lokalnej tawerny na prawdziwy grecki obiad. Zjesz lokalną musakę, tzatzyki, suvlaki, grillowaną doradę albo soczystą jagnięcinę. Palce lizać!

Najwyższy klif – Kampi

Wyjątkowe miejsce ukazujące wyższość natury nad człowiekie. Majestatyczny klif jest naocznym dowodem na to, jak powstała wyspa i jak piekne rzeczy potrafi zaprojektować Matka Natura. Być na wyspie i nie stanąć w tym miejscu własną stopą to grzech 😉

Wyspa Ślubów Cameo – mostek

To widok znany każdemu kto wybrał wakacje na Zakynthos. Ale stanąć osobiście na tym mostku i zrobić sobie zdjęcie to dopiero fun!


REZERWUJĄC W PAKIECIE PŁACISZ MNIEJ!


Nie jesteśmy pośrednikiem, jesteśmy bezpośrednim organizatorem i autorem naszych wycieczek.
Programy wycieczek Wszystko w 1 dzień© (dawniej Wrak i Żółwie w 1 dzień©), Wszystko w 1 dzień 15+© (dawniej Wrak i Żółwie w 1 dzień 15+©), Północ Południe z Zatoką Wraku©, Żółwie z Banana Beach© oraz Kefalonia Po Naszemu z Myrtos© i Kefalonia po Naszemu 15+© są ściśle chronione prawem autorskim.

JEŻELI ZNAJDZIESZ GDZIEŚ INDZIEJ TAKI SAM PROGRAM WYCIECZKI OZNACZA, ŻE JEST TO PLAGIAT.

Zgłoś nam to wysyłając screen na messenger lub info@projectholidays.pl