Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays
+48 503 932 241
rezerwacja@projectholidays.pl

Wrak i Żółwie w 1 dzień

ZATOKA WRAKU, BŁĘKITNE GROTY I ŻOŁWIE W JEDEN DZIEŃ!

To nasz autorski program, który wymyśliliśmy i wykonaliśmy po raz pierwszy w sezonie 2022.

Zrobił furorę i okazał się najczęściej rezerwowaną wycieczką!

PROGRAM (8:00-18:00)

PIERWSZY REJS
– Zatoka Wraku – 1 godzinne plażowanie
– Błękitne Groty – małą łódką z wpływaniem do środka i kąpielą
NA LĄDZIE
– Biało-niebieski wiatraczek na Skinari
– Najstarsze drzewo oliwne
– Degustacja wina, oliwy i lokalnych przysmaków
– Obiad w najlepszej wg Greków tawernie na Zakynthos
DRUGI REJS
– Wyspa Ślubów Cameo od strony morza i lądu
– Obserwacja żółwia Caretta Caretta
– Groty Keri małą łódką z wpływaniem do środka i kąpielą
– Plażowanie na wyspie Marathonisi

CENA

REZERWUJĄC W PAKIECIE PŁACISZ MNIEJ!

Wycieczka odbywa się codziennie oprócz piątku. Rezerwuj wcześniej i nie martw się o miejsce. Wystarczy zaliczka, resztę dopłacisz na wycieczce.

Pamiętaj, aby przeczytać regulamin. Dowiesz się dzięki temu, kiedy przysługuje Ci zwrot pieniędzy za wycieczkę oraz co wydarz1y się w przypadku złej pogody. Regulamin znajdziesz tutaj.

WAŻNA INFORMACJA !

Dopływamy na Zatokę Wraku gdy jest prawie pusta. Kiedy ją opuszczamy na plaży potrafi znajdować się 2500 ludzi. To godziny szczytu, które omijamy dzięki wczesnej zbiórce. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz zjeść hotelowego śniadania zamów lunch boks na wynos.


SZCZEGÓŁY PROGRAMU

Zatoka Wraku

Tylko z nami płyniesz najkrótszą drogą z półwyspu Skinari! Dzięki super szybkiej łodzi docieramy na Wrak w jedyne 15 min! Łódź mieści 40-60 osób więc większość lub całość wypełnia nasza, polska grupa. Na łodzi znajduje się toaleta i dwa pokłady: zacieniony oraz otwarty.

Błękitne Groty

Kiedy wrócimy z Zatoki Wraku przesiadamy się na mniejszą, płaską łódkę. Robimy to specjalnie, żeby wpłynąć do Grot do środka! Duże łodzie tylko przepływają obok i nie mają szans podziwiać elektryzującego błękitu, który widać tylko wewnątrz. Zatrzymujemy się również na kąpiel, bo woda w tym miejscu jest super przejrzysta.

Wiatraczek na Skinari

To jedyne na wyspie miejsce z tak typowym dla Grecji biało – niebieskim budynkiem. Jeśli chcecie przywieźć z wakacji zdjęcie, które wygląda jak pocztówka musicie koniecznie zrobić je pod tym wiatraczkiem !

Najstarsze drzewo oliwne

Po rejsie wybierzemy się na zwiedzanie lądowych atrakcji. Oliwki to jedyne oprócz baobabów drzewa, które rosną tak długo i rodzą owoce. Oliwka, którą Wam pokażemy ma 2500 lat ! Człowiek czuje się przy takim drzewie naprawdę mały … i młody !

Degustacja wina, bimbru i oliwy

Wino, miód, bimber, oliwa, oliwki, ser, chałwa to tylko niektóre z lokalnych przysmaków jakich spróbujecie. Nauczymy Was jak wznieść toast po grecku i jak rozpoznać prawdziwą oliwę extra virgin. To jeden z ulubionych punktów naszych turystów, tymbardziej że wina zakintyjskie są wyjątkowe i nie ma po nich kaca!

Obiad w greckiej tawernie

To co podają w hotelu czasem ma mało wspólnego z grecką kuchnią. Dlatego zabierzemy Was do lokalnej tawerny na prawdziwy grecki obiad. Zjesz lokalną musakę, tzatzyki, suvlaki, gulasz z królika albo soczystą jagnięcine. Palce lizać!

Wyspa Ślubów Cameo – mostek

To widok znany każdemu kto wybrał wakacje na Zakynthos. Ale stanąć osobiście na tym mostku i zrobić sobie zdjęcie to dopiero fun! Oczywiście dla chętnych wejście na wyspę!

Żołwie Caretta Caretta

Po obiedzie sjesta w autobusie i jedziemy na spotkanie z żołwiami. Na naszym drugim rejsie zobaczycie żołwie dorastające do 1 metra długości ! To maskotka Zakynthos, która wybrała wyspę, aby się rozmnażać!
Pamiętajcie, że jako jedyni przeznaczamy 1 euro od każdego uczestnika na Narodowy Park Morski opiekujący się żółwiami. Wspieramy żółwie dzięki Wam 🙂

Wyspa Ślubów od strony morza

Taki widok można zobaczyć tylko z łódki. Specjalnie dla Was zatrzymamy się na zdjęcia słynnych prześcieradeł powiewających na wietrze. Jest ich 12 i krąży o nich legenda ( czyżby o nocy poślubnej … ? )

Groty Keri

Groty, które konkurują o miano piękniejszch niż te na północy wyspy. Bajkowy fragment wokół wyspy Zakynthos. Woda jest tam tak czysta, że widać dno do 30 m w dół. Dla fanów snorkowania to wymarzony moment na skok do wody! Dzięki małej łodzi i umiejętnościom kapitanów wpływamy do Grot do środka podziwiając cyjanowy i turkusowy błękit oraz szukając foki mniszki!

Żołwia Wyspa Marathonisi

Bezludna wyspa z uroczą plażą, na której żołwie zakładają gniazda. Wygląda jak Melediwy nie tylko na zdjęciach. To idealne miejsce do zdjęć na insta z prawdziwych egzotycznych wakacji. Do tego zimne piwko z pływającego sklepu na zakończenie wycieczki i można śmiało uznać, że to jesteśmy w RAJU!

Sprawdź jeszcze inną naszą wycieczkę na Zatokę Wraku !