Kefalonia

ZJEDŹ NA MYRTHOS I ODKRYJ PERŁY KEFALONII BEZ POŚPIECHU

Będąc na Zakynthos koniecznie trzeba odwiedzić sąsiednią Kefalonię. Tylko tam znajdziecie podziemne jezioro, ogromną jaskinię i najpiekniejsze plaże na świecie. Mamy jednak zamiar pokazać Wam ją inaczej niż standartowe wycieczki tak abyście mogli naprawdę odkryć jej piekno.

W KAŻDĄ ŚRODĘ I PIĄTEK
TYLKO 19 MIEJSC !

CENA PRZY ZAKUPIE 1 WYCIECZKI :

Dorośli / dzieci 2-12 lat / dzieci 0-2

55 € / 30 € / 0 €

CENA PRZY ZAKUPIE 2 LUB WIĘCEJ WYCIECZEK

50 € / 25 € / 0 €

PROGRAM

NA CZYM POLEGA TA WYCIECZKA?
ZBIÓRKA

Około godziny 7:00 klimatyzowany bus z polskim przewodnikiem odbierze Państwa spod hotelu i zawiezie do portu Agios Nikolaos, skąd odpływa prom na Kefalonię.
PROM NA KEFALONIĘ
Przeprawa promowa trwa około półtorej godziny. Na promie dostępne są toalety oraz bar z kawą i przekąskami śniadaniowymi.
ARGOSTOLI – ZWIEDZANIE STOLICY I LATARNI MORSKIEJ AGIA THEODORA
Nasyceni widokami małych, górskich wiosek zjedziemy do Argostoli zobaczyć stolicę. Na próżno szukać tu hałasu i folkloru jaki obserwujemy na Zakynthos. Zrelaksujecie się spacerując marmurowymi ulicami pośród palm. Czym jednak byłaby wizyta w stolicy bez odwiedzin romantycznej latarni w całej Grecji ! Latarnia morska Agia Theodora dumnie wieńczy skalisty półwysep. Zdjęcia z tego miejsca muszą się znaleźć w Waszej kolekcji.
PLAŻOWANIE NA MYTHOS
Być przy jednej z najpiękniejszych plaż na świecie i nie skorzystać z kąpieli ? Myrthos jest warta grzechu, ale nie takiego. Koniecznie trzeba na nią zjechać na plażowanie, przynajmniej 45 min, aby nacieszyć się jej pięknem, porobić zdjęcia i poskakać na falach.
JEZIORKO MELLISANI
Obowiązkowy punkt programu podczas tej wycieczki. Być na Kefalonii i nie przepłynąć łódką Jeziorka Mellisani to jak pojechać do Zakopanego i nie odwiedzić Krupówek. Jedno z najpiękniejszych i najbardziej zaskakujących miejsc na Ziemii. Podziemne jezioro, które ujrzało światło dzienne (dosłownie) dopiero po trzęsieniu ziemi w 1953 roku. To wtedy zapadło się sklepienie osłaniającego je wzgórza. Bezkonkurencyjny cud natury… Wejście jest płatne 6 euro od osoby i jest dla chętnych.
OBIAD W KARAVOMILO Z WIDOKIEM NA SĄSIEDNIĄ WYSPĘ ITAKA
Karovomilo to typowa Kefalońska wioska, w której życie toczy się tuż nad brzegiem morza. To tam wszyscy wybierają się na lekki śródziemnomorski obiad. Idealne miejsce, żeby zjeść świeżą rybę lub owoce morza patrząc na krainę Odyseusza…
JASKINIA DROGARATI
Prosto z promu udajemy się do jaskini. Swój urok zawdzięcza stalaktytom, stalagmitom i stalagnatom, które wypełniają jej wnętrze. Warto odwiedzić jeśli nie byliście jeszcze nigdy w jaskini. Wejście jest płatne dodatkowo 4 euro od osoby i jest dla chetnych.
PROM NA ZAKYNTHOS
Po tak urozmaiconej i pięknej wyprawie poza wracać na Zakynthos. Jeśli spodoba Wam się Kefalonia wiedzcie, że ta wycieczka to dopiero jej namiastka i warto wybrać się tam na cały urlop.

WAŻNE ! Przez rezerwacją zapoznaj się z regulaminem i przeczytaj nasz bank informacji.