Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays
Telefon lub WhatsApp +48 532273524
rezerwacja@projectholidays.pl

Plaże piaszczyste na Zakynthos

Plaże piaszczyste na Zakynthos

Plaże piaszczyste na wyspie Zakynthos i ich charakterystyka


WSCHODNIE WYBRZEŻE

Alikanas, Alikes – długie plaże o białym drobnym piasku, idealne na spacery i kąpiele, płytko ale zatoka jest dosyć duża więc woda może potrzebować więcej czasu żeby się nagrzać. Alykes to bardzo spokojny kurort polecany dla osób starszych, rodzin z dziećmi i wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku.

Tsilivi – piaszczysta, piekna plaża o złotym piasku, badzo płytka, woda szybko się nagrzewa, jest idealna na kąpiele z dziećmi. Na plaży mnóstwo barów z koktailami i śródziemnomorskimi przekąskami, dysponującymi leżakami z parasolami. Tsilivi to kulturalne miasteczko turystyczne, które polecane jest dla wymagających turystów, par, osób starszych i rodzin z dziećmi ze względu na obecność parków wodnych.

Tragaki – misteczko turystyczne dopiero się rozwija, ale dobrze mu idzie bo sąsiedztwo Tsilivi wpływa motywujaco. Hotele coraz częściej wybierają to miejsce na swoją lokalizację. Plaża jest piaszczysta, moga zdarzyć się pojedyńcze kamienie, płytka, a woda również szybko się nagrzewa. Plaża może być momentami wąska, ale jej plusem jest brak tłumów.

Gaidaros– ciekawa plaża sąsiadująca z Tragaki. Długa i wąska, ale bardzo kameralna. Nie ma przy niej hoteli, jedynie domki i apartamenty. Na plaży restauracja serwująca świeże owoce morza. Leżaki i parasole. Polecana dla tych, którzy chcą odpocząć od tłumów.

Argasi– w rankingu najkrótszych i najwęższych plaż zajmuje pierwsze miejsce i nie chce oddać pozycji. Wciąż zalewana przez fale morskie znika czasami zupełnie. Piaszczysto – kamienista, szybko głeboko. Czystość hmm… Leży tuż obok stolicy czyli największego miasta na Zakynthos i głównego portu. Warto odwiedzić ze względu na stary wenecki mostek kamienny super nadający się na zdjęcia.


PÓŁWYSEP VASILLIKOS

Banana Beach – bardzo popularna plaża, jedna z najdłuższych i najczystszych plaż na wyspie. Może pochwalić się drobniutkim złotym piaseczkiem, a z lotu ptaka przypomina żółtego banana stąd wzięła się jej nazwa. Przy plaży dużo barów z muzyką i drinkami z palemką, oraz sportów wodnych. To największe skupisko tego typu atrakcji i warto ich spróbować. To plaża służąca rozrywce, raczej nie na odpoczynek. Odwiedzamy tą plażę na wycieczce Żółwie plus Banana Beach.

Porto Azurro – plaża z naturalną szarą glinką, piaszczysto kamienista. Należy do prywatnych właścicieli, którzy wykorzystali jej piękno i cudowne położenie, żeby stworzyć tam restauracje i beach bar bardzo często (i drogo) wynajmowany na śluby, wesela i chrzty. Szarą glinkę znajdziecie przy plaży po lewej stronie wśród kamieni. Będą to suche szare kamienie, które po włożeniu do wody zrobią się lepkie jak plastelina. Szara glinka znana jest ze swoich właściwości leczniczych i świetnie działa na skórę. Zachęcamy do wysmarowania się.

Agios Nikolaos – nie mylić z portem na północy, plaża piaszczysta sąsiadująca z małym półwyspem ze skałki wulkanicznej. Na jego wystającej częśći położony jest piękny, biały kościółek wyglądający jak z pocztówki. Plaża jest spokojna i klimatyczna. Bary i restauracje wokół – nieliczne. Przez cichą muzykę chillout tworzą idealną atmosferę na relaks. Odwiedzamy tą plażę na wycieczce Żółwie plus Banana Beach.

Gerakas– plaża żółwi, z pięknym widokiem na wyciągający się aż po horyzont wąski półwysep. Znajdziemy tutaj mnóstwo gniazd. To przez drobny piaseczek pomarańczowo- złotego koloru, który szybko się nagrzewa i jest idealny do wylęgu jaj. Można plażować tylko na wąskim pasku przy wodzie bo resza zarezerwowana jest dla żółwic. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na plażę, ale napewno nie na szpital dla żółwi. Spodziewamy się w nim tego, że zobaczymy żółwie, ale powinniśmy pamiętać, że nie jest to zoo tylko punkt pierwszej pomocy żółwiom po wypadkach, więc lepiej zastać go pustym. W budynku zobaczycie kilka instalacji na temat wylęgu i puste akwaria gotowe na przyjęcie poszkodowanych m.in. w wypadkach z motorówkami żółwi. Odwiedzamy tą plażę na wycieczce Żółwie plus Banana Beach.

Dafni– mała, klimatyczna plażyczka często określana jako piasczysta, ale piasku możemy spodziwać się tylko na fragmentach i głęboko w wodzie. Z ładnym widokiem na wyspę Peluzo i smacznym jedzeniem w tawernach rybnych. Polecamy na obiad a nie na kąpiel. Uwaga na dojazd, droga jest kamienista, miejscami piaszczysta, miejscami dziurawa.


POŁUDNIOWE WYBRZEŻE – ZATOKA LAGANAS

Kalamaki– Plaża należąca do Zatoki Laganas, najdłuższej zatoki na wyspie, ale również w całej Grecji! 14 km plaży idealnie nadaje się na kąpiel. Niektórzy narzekają, że plaża jest brudna. Pytanie co mamy na myśli mówiąc brud. Na plaży spotkamy mnóstwo „thiki” czyli po grecku trawy morskiej wyrzuconej przez fale. Tworzy ona brązowy pas przy brzegu, który nie gryzie, nie kłuje, nie połyka w całości – trzeba go po prostu przejść. Gdy weźmiecie te trawy do ręki i przyjżycie się z bliska zobaczycie, że z brudem nie mają nic wspólnego. To naturalna rzecz, która należy zaakceptować będąc na łonie natury. Piasek tez często określany jest brudnym a to ze względu na brązowy kolor. Skała, z której się utworzył jest ciemna i dlatego piasek nie jest biały albo złoty. Jest natomiast mięciutki i świetnie nadaje się na wylegiwanie się na nim czy brodzenie w wodzie bez strachu o nadepnięcie na kamień.

Laganas – dalszy ciąg Kalamaki, a może właściwie Kalamaki to dalszy ciąg Laganas… W każdym razie obie należą do jednej zatoki (Zatoki Laganas 14 km). Piasek „czystszy” niż obok bo o jaśniejszym kolorze. Widok na wyspę żółwia Marathonisi i baaaardzo płytko. Woda bardzo ciepła, wprost idealna na godzinne kąpiele w morzu i pływanie na materacy. Bardzo małe fale dzięki temu, że Laganas schowane jest pomiędzy dwoma półwyspami Keri i Vasillikos więc nie musimy martwić się o sztormy. Zdarzają się niezwykle rzadko, tylko przy idealnie południowym wietrze. Na plaży mnóstwo barów z leżakami i zieloniutką trawką.

Keri – plaża idealna na odpoczynek. Na brzegu można spotkac kamienie, ale w wodzie piasek jest idealnie czysty i miękki. Woda jest super czysta ze względu na małą ilość hoteli w pobliżu. Wokół mnóstwo rybnych tawern, obok porcik w typowym śródziemnomorskim klimacie. Piękny widok z bliska na wyspę żółwia Marathonisi. Naszym zdaniem jedna z najfajniejszych plaż. Odwiedzamy ją na wycieczce Wrak i Żółwie w 1 dzień.

Marathonisi – plaża na wyspie żółwia, można odwiedzić łódką albo na rejsie w poszukiwaniu żółwi Caretta Caretta. Z lotu ptaka widać, że plaża to dosłownie ogonek żółwia (wyspa przypomina jego kształt). Bardzo urocza, egzotyczna, trzeba ją odwiedzić. Piasek jest miękki i czysty, a woda wokoło przejrzysta idealna do snorkowania. Odwiedzamy ją podczas rejsu na wycieczce Żółwie plus Banana Beach.

Udostępnij ten wpis jeśli uważasz go za przydatny dzięki czemu możesz pomóc innym turystom wybierającym się na Zakynthos 🙂
Dziękujemy!

Dodaj komentarz