Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays
Telefon lub WhatsApp +48 532273524
rezerwacja@projectholidays.pl

Dzikie plaże

Dzikie plaże

Wokół wyspy Zakynthos znajdziecie mnóstwo dzikich plaż, na które można dostać się tylko łódką. Wynajęcie łodzi czy prywatny rejs nie jest tani, ale nie kosztuje kokosów. Za łódkę za 5h na dwie osoby zapłacicie około 100 euro, za rejs prywatną łodzią z kapitanem od 120 wzwyż. Można sobie zrobić świetny prezent z okazji rocznicy, urodzin albo wykorzystać taki rejs na dzikie plaże np. na zaręczyny.

Najwięcej plaż znajdziecie na południu wyspy płynąc od Laganas w kierunku Keri. Na większości z nich nie będzie żywej duszy. Taką plażą jest m.in. Tartarouga. Można zatrzymać łódź tuż przy plaży i wyskoczyć na relaksująca kąpiel i piekne zdjęcia. Płynąc dalej traficie na Marathia. To rejon, którzy upodobali sobie bogaci i jest nieoblegany, więc na tej plaży będzie może z 10 osób. Dalej traficie na plaże schowane tuż pod klifami gdzie trzeba zaparkować łódź i dopłynąć wpław ze względu na kamienie pod wodą uniemożliwiające dopłyniecie łódką do plaży. Np. plaża Oasis. Woda – krystalicznie przejrzysta! To rejony, w których nie ma hoteli więc o czystości wody nie musimy wspominać. Na sam koniec możecie odwiedzić skały Mizithres, majestatycznie wystające z wody, gdzie 25.10.2018 podczas trzęsienia ziemi osunął się klif i utworzyła nowa, dzika plaża. Ze względów bezpieczeństwa radzimy nie wysiadać na plażę, a jeśli już to nie podchodzić do urwiska. W drodze powrotnej jako wisienkę na torcie można zaliczyć już bardziej obleganą wyspę żółwia Marathonisi – jej groty i piaszczysta plażę. Jeśli chcesz zwiedzić ten rejon możesz wybrać się z nami na prywatny rejs lub poprowadzić sam wynajętą łódkę bez licencji.

Kolejnym miejscem, w którym znajdziemy mnóstwo dzikich plaż jest północne i zachodnie wybrzeże. Okolice przylądka Skinari gdzie znajdziemy m.in. plażę Świętego Andrzeja, Porto Selina, Chrisi Akti czyli złota zatoka. Dodatkowo podczas takiego rejsu możecie zwiedzić dzikie groty. Czyli takie, których nie odwiedza masowa turystyka. Duże łodzi nie są w stanie do nich wpłynąć, natomiast to co znajdziecie wewnątrz jest nie do opisania słowami. Przykładem takiej groty jest Secret Cave (sekretna grota), jak sama nazwa wskazuje tylko dla wtajemniczonych. Takie atrakcje tylko na prywatnym rejsie dookoła wyspy. Wrażenia … Nie jesteśmy w stanie opisać słowami.

Jeśli uważasz ten wpis za ciekawy udostępnij go, dzięki czemu pomożesz innym turystom dowiedzieć się czegoś więcej o wyspie Zakynthos!
Dziękujemy!

Dodaj komentarz