Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays
Telefon lub WhatsApp +48 532273524
rezerwacja@projectholidays.pl

Ateny – albo się je kocha albo nienawidzi

Ateny – albo się je kocha albo nienawidzi

Ateny jak większość wie to stolica Grecji. To tak jakby ktoś w jednym miejscu na Ziemii zawarł wszystkie dowody na to ile zawdzięczamy kulturze helleńskiej i jak powstawał Świat od starożytności do czasów dzisiejszych. Geometria, matematyka, medycyna, logika, filozofia, język, spotykają się tam z prozą życia, ulicznym ruchem, nowoczesną techniką i szarą rzeczywistością. Kontrastując, a jednocześnie idealnie się zgrywając.

Nazwa pochodzi od starożytnej Bogini Ateny i rzeczywiście do dziś czuć w Atenach obecność czegoś boskiego, ponadludzkiej siły. Sam Akropol przechodzi granice logiki i zadziwia nas swoją budową. Jak zbudowano go w czasach, gdy nie istniała technologia i maszyny. Grecy czasami mówią, że siłą woli i ide. Poniekąd mają rację. Są bardzo odważnym, honorowym i walecznym narodem o pięknej historii. To właśnie na Akropolu niegdyś zapadały dycyzje, m.in o najważniejszych wojnach w losach świata, które dziś znamyz tylko z filmów. Jedno jest pewne. Ateny trzeba zobaczyć, zrozumieć i poczuć. To punkt obowiązkowy na mapie świata, dla turysty w każdym wieku.

Ateny budzą w nas uśpione przez nudne lekcje historii zainteresowanie starożytnością. Nie ma nic lepszego niż dotknąć i zobaczyć na własne oczy to co widzieliśmy tylko w podręcznikach. Każdy bez wyjątku wyjedzie poruszony i zachwycony z tego miasta i będzie chciał wracać. Do tego atmosfera życia codziennego łączącego się z historycznym obliczem Aten jest niesamowita. Ruch uliczny, jak w przysłowiowym Paryżu, trochę chaosu, mnóstwo kolorów, zapachów, bałaganu, a w tym każda jednostka poruszająca się jak po niewidzialnych torach. Ateny to nie tylko zabytki starożytne. To też ulice, place, życie, hałas, kawiarnie, sklepy, targi. Nie wszystko można zwiedzić samemu bo stolica sprytnie ukrywa swoje największe tajemnice. Żeby dotrzeć do naprawdę wartych zobaczenia miejsc trzeba odrobiny wsparcia. Najlepiej ze strony osoby, która szlaki Ateńskie przeciera od dziecka. W dodatku obraz, który zobaczymy przemówi do nas lepiej, gdy ktoś do niego opowie historie z życia wziętą.

Jak dostać się do Aten ?

Najtaniej i najłatwiej tanimi liniami lotniczymi Ryanair gdzie lot kupić można już od 35 euro !
Z lotnisk: Gdańsk, Rzeszów, Katowice, Warszawa Modlin, Wrocław, Kraków, Łódź, Poznań

link do szukania biletów: https://www.ryanair.com/gr/el/cheap-flights

Gdzie zatrzymać się w Atenach?

Noclegów jest naprawdę pod dostatkiem. Najlepiej szukać czegoś blisko Placu Syntagma lub Placu Kariskaki. Raczej unikać rejonu Omonia.
Najlepiej szukać noclegu przez booking.com. Rezerwacji i opłat dokonywać również przez booking bo w przypadku rekalmacji można odzyskać pieniądze.