Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays
Telefon lub WhatsApp +48 532273524
rezerwacja@projectholidays.pl

Pogoda na Zakynthos

Pogoda na Zakynthos

Pewnie zastanawiacie się jaki miesiąc wybrać na swój niezwykły urlop na Zante? Jaka jest pogoda na Zakynthos? Nie tylko Wam chodzą po głowie takie myśli. Codziennie spotykamy się z takim pytaniem ze strony turystów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ponieważ wszystko zależy od gustu, odporności organizmu na wysokie temperatury, preferencji w związku ze sposobami spędzania wolnego czasu oraz Waszych wyobrażeń o urlopie. Postanowiłam krótko scharakteryzować każdy miesiąc sezonu wakacyjnego na Zakynthos, aby w przyszłości ułatwić Wam decyzję i abyście uniknęli rozczarowań związanych z pogodą.KWIECIEŃ

ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W SŁOŃCU: 20 ° C
ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W CIENIU: 18 ° C
TEMPERATURA WODY W MORZU: 14 ° C
PRAWDOPODOBIEŃSTWO DESZCZU (W SKALI OD 1-10): 5
ILOŚĆ DNI SŁONECZNYCH W TYDGODNIU: 6

Kwiecień plecień wciąż przeplata… To przysłowie choć polskie w zupełności zgadza się z kwietniową pogodą na Zante. Temperatury w ciągu dnia od 16 nawet do 20 stopni Celsjusza. Może popadać z zaskoczenia. Zakynthos jest bardzo wilgotną wyspą. Narażona od południowego- zachodu na masy wilgotnego powietrza, napływające znad basenu Morza Śródziemnego, bardzo często zalewana jest ulewnymi deszczami. W tym okresie ze względu na różnice ciśnień wieją dość silne wiatry osiągające nawet do 100 km/h. Kwiecień polecamy amatorom swetrów i kurtek przeciwdeszczowych. Choć czasami można spotkać mieszkańców Wielkiekj Brytani, którzy nie mają oporów aby rozebrać się do kostiumu przy kwietniowej pogodzie. Dobry czas dla ceniących sobie ciszę i spokój, ponieważ kwiecień jest miesiącem jak najbardziej przedsezonowym. Zakłócić ją mogą jedynie odgłosy remontujących się hoteli i budzącej się do życia infrastruktury turystycznej. Jeśli odwiedzicie wyspę w tym czasie nie ma co liczyć na wycieczki grupowe. Lepiej wybrać się na prywatna wycieczkę z polskim przewodnikiem np. auto + przewodnik lub na prywatny rejs łodzią np. dookoła wyspy z Zatoką Wraku.


MAJ

ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W SŁOŃCU: 25 ° C
ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W CIENIU: 21 ° C
TEMPERATURA WODY W MORZU PRZY PLAŻY: 18 ° C
PRAWDOPODOBIEŃSTWO DESZCZU (W SKALI OD 1-10): 2
ILOŚĆ DNI SŁONECZNYCH W TYDGODNIU: 6

Maj to przebudzenie. Zaczyna robić się ciepło. Początki maja mogą zaskoczyć nas wczesnoporannym i wieczornym chłodem. Dlatego należy zabrać ze sobą bluzę i długie spodnie. Po połowie maja, a czasami już nawet w drugim tygodniu, na Zante można poczuć się jak w Polsce latem. Temperatury od 18 stopni w górę. Wieczorem można odpocząć od ciepła. To miesiąc dla spacerowiczów, kochających zwiedzanie, dla rodzin z małymi dziećmi i osób starszych. Dla nich specjalnie przygotowaliśmy krótką wycieczkę Płyniemy na Zatokę Wraku (3h) + Xigia i Farma. Dni sprzyjają wycieczkom, spacerom wzdłóż plaży, np. wzdłuż 14 kilometrowej południowej plaży zatoki Laganas. Wyspa Zakinthos oprócz kurortów turystycznych obfituje w malownicze górskie wioski, w których mieszkańcy toczą naturalne życie. Są miejsca, do których nie dotarła turystyka. Gdzie pranie rzeczywiście wisi rozwieszone pomiędzy domami w ciasnych, klimatycznych uliczkach. Przede wszystkim maj to raj dla fotografów, bo do życia budzą się wszystki kwitnące rośliny. Natura maluje kolorami lata po wzgórzach, polach i cichych zakątkach. Jest co fotografować bo i zwierząt typowo kojarzących się z Grecją nie brakuję. Więc jeśli ktoś marzy o cudownych, greckich obrazkach  z osłem i kozą, wylewającą się z balkonów, kwitnącą bugenwillą, bez masy turystów w tle, polecam maj. Woda na tyle przyjemna, że nie trzeba marnować okazji do kąpieli w krystalicznie przejrzystym morzu. Słońce greckie już w maju zaczyna nas rozpieszczać i można się opalić, ale nie jest uciążliwe np. przy jeździe na quadzie. Maj to miesiąc dla pragnących odpoczynku, nie znoszących tłumów turystów, ceniących sobie spokojną atmosferę urlopu.


CZERWIEC

ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W SŁOŃCU: 30 ° C
ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W CIENIU: 27 ° C
TEMPERATURA WODY W MORZU PRZY PLAŻY: 22 ° C
PRAWDOPODOBIEŃSTWO DESZCZU (W SKALI OD 1-10): 1
ILOŚĆ DNI SŁONECZNYCH W TYDGODNIU: 7

Można by określić go miesiącem idealnym. Nie pada prawie wcale. Sucho, ciepło i bezchmurnie. To miesiąc dla zmarzniętych po poskiej zimie turystów, pragnących wylegiwać się w pełnym słońcu na plaży. Dzięki przepięknej pogodzie widoki stają się jeszcze bardziej niezwykłe. Na przykład Błękitne Groty (można z nami zwiedzić na wycieczce 3w1 Północ Południe z Zatoką Wraku orazZatoka Wraku Premium – edycja limitowana 2021), podświetlone pełnym czerwcowym słońcem, elektryzują jeszcze bardziej czystym, fluorescencyjnym błękitem. Do zdjęć photo shop w zupełności zbędny. W czerwcu przybywa na wyspę bardzo dużo Polaków, zaczyna robić się tłumnie po połowie czerwca. Na plażach nie brakuje miejsca, ale robi się coraz weselej. To dobry miesiąc również dla rodzin z dziećmi. Upały nie męczą najmłodszych, a pogoda w sam raz żeby spędzić cudowne wakacje.


LIPIEC

ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W SŁOŃCU: 40 ° C
ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W CIENIU: 33 ° C
TEMPERATURA WODY W MORZU (PRZY PLAŻY): 26 ° C
PRAWDOPODOBIEŃSTWO DESZCZU (W SKALI OD 1-10): 0
ILOŚĆ DNI SŁONECZNYCH W TYDGODNIU: 7

Lipiec to już urlop w ciepłych krajach. Temperatury dają się we znaki. W dzień, w pełnym słońcu zaczynamy nie tylko widzieć, że się opalamy, ale także czuć. Obowiązkowe kremy z wysokim filtrem i dużo sprzętów do pływania. Czas spędzany w lipcu przez turystów można opisać jednym zdaniem: pół na lądzie, a pół w wodzie. Z pewnością Panie wrócą z urlopu ze złotą opalenizną. Najbardziej polecane w lipcu : nurkowanie, kąpiele, skoki do wody, sporty wodne, relaks, rejsy statkiem np. w poszukiwaniu żółwi Caretta Caretta (z nami na wycieczce Żółwie plus Banana Beach), wieczorne wycieczki do stolicy lub odrobina nocnego, klubowego życia Zakynthos. Jedyne co Panów martwi w lipcu to, że piwo robi się ciepłe zanim zdąrzymy nacieszyć się tym, że było zimne. Opadów brak. Chyba, że ktoś opadnie z sił w wyniku nadmiaru atrakcji 😉


SIERPIEŃ

ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W SŁOŃCU: 35 ° C
ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W CIENIU: 30 ° C
TEMPERATURA WODY W MORZU (PRZY PLAŻY): 28 ° C
PRAWDOPODOBIEŃSTWO DESZCZU (W SKALI OD 1-10): 1
ILOŚĆ DNI SŁONECZNYCH W TYDGODNIU: 7

Zapach anyżu, oregano, rozmarynu, przeplatający się w wilgotnym powietrzu to właśnie sierpień zbierający żniwa po upalnym lipcu. Warto poczekać na ten miesiąc jeśli chodzi o wyjazd na urlop. Temparatury wysokie. Jest to jednak dobry miesiąc dla lubiących ciepło i pragnących prawdziwych gorących wakacji i zmiany otoczenia. To dobry czas na atrakcje dodatkowe takie jak nurkowanie. Wśród turystów zaczynają pojawiać się Włosi. Tłumnie przybywają na Zante właśnie w sierpniu, bo jest on typowym, włoskim miesiącem wakacyjnym. Również Grecy z kontynentu upodobali sobie sierpień jako najlepszy miesiąc do wyjazdu na urlop. Panie i Panowie, widoki na plaży wyjątkowo piękne 😉 Sierpień to również idealny miesiąc na wyjazd w gronie znajomych. Jeśli ktoś marzy o poznaniu drugiej połówki o głębokim spojrzeniu  i śniadej cerze zapraszamy! Wieczory bardzo ciepłe, sprzyjają spacerom po plaży. Warto przy okazji wybrać się do na sąsiednią wyspę Kefalonia. To największa spośród wysp Jońskich. Z nami odwiedzicie ją inaczej niż wszyscy, na wycieczce Kefalonia po naszemu.


WRZESIEŃ

ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W SŁOŃCU: 26 ° C
ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W CIENIU: 22 ° C
TEMPERATURA WODY W MORZU (PRZY PLAŻY): 21 ° C
PRAWDOPODOBIEŃSTWO DESZCZU (W SKALI OD 1-10): 2
ILOŚĆ DNI SŁONECZNYCH W TYDGODNIU: 6

Podobny do czerwca lecz bez kwiecistych widoków. Obfituje natomiast w owoce. We wrześniu owocują krzewy winogron i lotosu. Można zerwać z drzewka granaty, gruszki, śliwki. Warto wybrać się na farmę np. Therianos Family, aby przyjrzeć się procesowi deptania winogron na wino. Zakynthos słynie ze szlachetnych szczepów Augustiatis, Moscato, Skiadopulo, Pavlos). Plaża w Zatoce Wraku już nie jest tak oblegana przez turystów, więc można spokojnie delektować się słońcem. Można tez wybrać się na przejażdżkę konną po plaży. Wrzesień idealny jest również na piesze wycieczki po ladzie i wyprawy w morze. Nieznośnych upałów brak, zdarzyć się mogą za to dni deszczowe. Morze można określić mianem idalnego pod względem temperatury. Ogrzane w lipcu i sierpniu rozpieszcza pływaków. Dobry miesiąc dla urlopowiczów pragnących większego spokoju niż w szczycie sezonu. Idealny czas dla rodzin z dziećmi. Ceny wycieczek bardzo przystępne, a można jeszcze skorzystać z cieplejszego klimatu.


PAŹDZIERNIK

ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W SŁOŃCU: 24 ° C
ŚREDNIA TEMPERATURA W POŁUDNIE W CIENIU: 20 ° C
TEMPERATURA WODY W MORZU (PRZY PLAŻY): 19 ° C
PRAWDOPODOBIEŃSTWO DESZCZU (W SKALI OD 1-10): 3
ILOŚĆ DNI SŁONECZNYCH W TYDGODNIU: 6

W październiku można poczuć zbliżający się koniec lata, choć temperatury zaskakują. Potrawią zdarzyć się dni pełne słońca, które w październiku świeci bardzo nisko i naprawde można się wygrzać. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że zbliża się „zakintyjska pora deszczowa”. Morze czasami nie chce współpracować z turystami, straszy wielkimi falami i uczy nas cierpliwośći. Warto wypożyczyć samochód i jechać do miasta. Wtedy uliczki stolicy, kawiarnie i restauracje goszczą urlopowiczów, podając zakintyjskie specjały. Zdarzają się też dni wietrzne, gdzie na plaży wyskakujemy z wody i zamiast w ręcznik, owijamy się w bluzę. Mimo humorów październikowej pogody miesiąc ten i tak jest wart wybrania się na urlop na Zakynthos. Jeśli na piewszym miejscu waszych wymagań wakacyjnych nie znajduje się wylegiwanie na plaży w skwarze, a raczej preferujecie odwiedziny w ciekawym miejscu pełnym walorów turystycznych i przyrodniczych, październikowe Zante trafia w dziesiątkę. Ścieżek do przemierzania nie brakuje tu nigdy.Mam nadzieję, że choć troche pomogłam Wam zdecydować jaki miesiąc jest tym idealnym na Wasz urlop na Zante. Być może znajdą się również tacy, którzy już byli na tej pięknej wyspie, ale mają ochotę wybrać się raz jeszcze. Każdy dzień w tym pięknym miejscu może być wyjątkowy i pamiętajcie, że wcale nie zależy to od pogody. Do zobaczenia!

Autorem tekstu jest
Zuzanna Wiktoria WiśniewskaTO SKORO DOTARLIŚCIE AŻ TUTAJ TO SPECJALNIE DLA WAS
PROGNOZA POGODY NA ZAKYNTHOS BEZ ŚCIEMY !!!Dodaj komentarz