Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays
Telefon lub WhatsApp +48 532273524
rezerwacja@projectholidays.pl

Nocleg na własną rękę

Nocleg na własną rękę

Jeśli nie lubicie wakacji all inclusive i szukacie miejsc, w których poczujecie się jak w domu nic prostszego 🙂 Na Zakynthos znajdziecie mnóstwo domków, villi, studio i apartamentów. Najlepszym sposobem na ich wyszukanie jest popularny booking.com lub polecenie kogoś kto przed Wami sprawdził miejsce na własnej skórze.

Jak się w tym odnaleźć? Najpierw wyjaśnijmy co to jest :


Villa– najczęściej pojedyńcza, wolnostojąca, z kilkoma pokojami, kilkoma łazienkami, wspólnym salonem i kuchnią. Idealna dla paczki znajomych lub wielkiej rodziny, którzy chcą mieszkać razem. Są również ville, dla par, gdzie mamy pełną prywatność i jesteśmy sami. Villa zazwyczaj kojarzy się z luksusem i rzeczywiście tak jest, ale nie oznacza to, że musi być kosmicznie droga. Często możemy znaleźć ville juz od 50-60 euro za dobę, w pięknym położeniu, z basenem i nowoczesnym wystrojem.

Domek– zazwyczaj szeregowy budynek, w którym właściciel dysponuje pokojami typu studio lub poprostu jest to jego dom przerobiony naa potrzeby turystów. Jest mnóstwo takich domków na Zakynthos, a ich ceny zaczynają się od 40- 50 euro. Standart może być niższy, ale zawsze jest czysto i schludnie. Zererwując sprawdzajcie czy domek ma basen czy korzysta z basenu w pobliskim hotelu.

Studio – czyli pokój z łazienką i aneksem kuchennym. Zazwyczaj mieści się w większym kompleksie, czyli budynku, który przypomina mały hotel. Kilka lat temu była moda na budowanie takich mini hoteli dla turystów, którzy nie szukali jeszcze wtedy mało popularnego all inclusive. Pokoje są zazwyczaj tanie w granicach 30-40 euro za dobę, a ich standart nie musi być niski. Są na wyspie ekskluzywne studia gdzie w budynku mieści się ich dosłownie kilka, kuchnie są piękne i dobrze wyposażone, a salony naprawdę mogą się pochwalić przestrzenią i pięknym widokiem.

Apartament – przypomina mieszkanie, lepiej wypozażone i większe studio, z sypialnią i kuchnią oraz salonem. Wybierając apartament wiemy, że będziemy mieli sąsiadow, ale klasa tego typu miejsc zapewnia nam „własny kawałek podłogi” i sporą prywatność. Zazwyczaj przed apartamentami mamy dostęp do wspólnego basenu, a bardzo dużo apartamentów ma swój własny basen dla każdego pokoju. To opcja dla tych, którzy chcą wypocząć w luksusie i potrzebują przestrzeni. Ceny apartamentów zaczynają się od 50-60 euro za dobę.


Jak już wybierzecie dokonujecie rezerwacji, najlepiej wykorzystać do tego znany portal rezerwacyjny lub polskiego pośrednika na wyspie. Warto jest jeszcze przed przylotem zadzwonić do właściciela i upewnić się, że nie zapomniał o Waszej rezerwacji 🙂


Jeśli podobał Ci się ten wpis i uważasz go za przydatny udostępnij go. Możesz dzięki temu pomóc innym turystom, którzy szukają noclegu na własną rękę na Zakynthos.
Dziękujemy!

Dodaj komentarz