Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays
Telefon lub WhatsApp +48 532273524
rezerwacja@projectholidays.pl

Dlaczego warto odwiedzić Grecję Zimą

Dlaczego warto odwiedzić Grecję Zimą

To wspaniałe, że w Grecji można spędzić cudowne wakacje zarówno latem jak i zimą! Poza sezonem, czyli od października do maja klimat jest bardzo łagody i sprzyja wycieczkom, wyjazdom służbowym, obozom czy feriom.

3 powody dlaczego warto zwiedzić Grecję Zimą


Naturalne Termy i wodospady

Nigdzie indziej nie znajdziemy tak uroczo położonych naturalnych term. Legenda głosi, że kąpieli w nich zażywali sami bogowie olimpijscy! Medycyna również potwierdza, że mają boskie działanie uzdrawiające, m.in. w chorobach reumatycznych, dermatologicznych (dzięki obecności siarki), układu krążenia, układy moczowego, ale również wspierają odporność organizmu i poprawiają jędrność skóry działając odmładzająco! Naturalne termy (czyli gorące źródła) znajdziemy m.in. w Lutra (znane również jako Lutraki) oraz w Termopilach (znanych z filmu 300 Spartan). Oba położone są pośród dziewiczych wzgórz, porośniętych sosnowym lasem, gdzie natura pokazuje swoje najpiękniejsze oblicze. Zimą efekt kąpieli można wzmocnić przez kąpiel zamiennie w gorącym źródle i zimnym wodospadzie. Cudo !

Góry

Greckie góry nie należą do najniższych, bowiem najwyższy szczyt ma 2918 m n.p.m. (masyw Olimpu, szczyt Mitikas). Kolejnym chętnie odwiedzanym pasmem górskim jest Parnassos ( 2457 m n.p.m.). Są to idealne tereny na wspinaczkę górską. Szlaki są zróżnicowane pod względem trudności i pewne jest, że nie trzeba być himalaistą, aby je pokonać. Zaprawa w Tatrach wystarczy 🙂 Ogromną zaletą greckich gór jest panujący wokół klimat. Słońce świeci w Grecji przez 340 dni w roku i grzeje nawet w środku zimy. Widoki są niesamowite a i satysfakcja większa bo szczyty nie są jeszcze popularne wśród polskich amatorów gór.
Jak góry to oczywiście narty i snowboard. Nie brakuje tras narciarskich. Do najpopularniejszych należą Parnassos Ski Centre, Kalavryta Ski Centre, Kaimaktsalan Ski Centre. Jest mnóstwo śniegu, rześki i lekki klimat, dużo słońca i niesamowitej zabawy!

Bajkowe miejsca i ślady starożytności

Są takie miejsca, których nie pokazują żadne wycieczki, a do tej pory odwiedzane były tylko przez wyjątkowo ciekawskich turystów, wynajętym autem z mapą i przewodnikiem w ręku. Miejsca niezwykłe, dzikie, pokazujące nam prawdziwy charakter Grecji, bez tłumów, bez biegu, bez sezonowego szału. Jeśli marzycie o tym, żeby poczuć Grecję, zakochać się w niej na dobre i pożyć jej wyjątkowym kliemtem choć przez chwilę to musicie zobaczyć Meteory, Vikos, Prespes, Zagorochorię czy Edessę. Każda z nich skrywa własne tajemnice. W jednej wodospad wyłania się spośród drzew jak zaczarowany, w drugiej klasztory wyrastają na szczycie pionowej skały niczym pąki kwiatów, w innej domki wydają się być żywcem wklejone z bajki o muminkach, w kolejnej jeziora żyją swoim własnym życiem i na chwilę wpuszczają nas do swojej krainy ciszy…. Nie ma słów, którymi można to opisać. Trzeba to zobaczyć. Do tego zabytki starożytne takie jak Mykeny. Delfy, Akropol, Olimpia. Bez kolejek, bez pośpiechu, w swoim naturalnym, powolnym istnieniu. Przemawiają jeszcze bardziej niż o każdej innej porze roku.

Jest za dużo do odkrycia, żeby odwiedzać Grecję tylko latem…

Dodatkowy plus to oczywiście ceny!

Loty do Grecji Zimą są o wiele tańsze. Bilet na samolot można złapać już od 35 euro za osobę! Noclegów nie brakuje, a ceny zdecydowanie różnią się od tych w sezonie letnim. Bilety na atrakcje dodatkowo płatne takie jak muzea czy tereny archeologiczne są zazwyczaj o połowę tańsze. Same zalety ! 🙂