Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays
Telefon lub WhatsApp +48 532273524
rezerwacja@projectholidays.pl

Co robić z dzieckiem na Zakynthos

Co robić z dzieckiem na Zakynthos

Zastanawiacie się gdzie pojechać na przejażdżkę, aby Wasz dzień był pełen wrażeń, a dzieci okrzyknęły te wakacje najlepszymi na świecie ? Oto kilka propozycji, dzięki którym traficie do miejsc idealnych dla rodzin z dziećmi i z pewnością zadowolicie gusta najmłodszych turystów. Dla ułatwienia podzieliliśmy atrakcje na kategorie wiekowe*.

DZIECI OD 0-6 LAT

ASKOS STONE PARK

Askos Stone Park to idealne miejsce na spacer z dziećmi. 👪👨‍👩‍👧Rośnie mnóstwo drzew więc można spacerować w cieniu, dokładnie jakby zasadziła je Matka Natura.
Setki zwierząt zajmują również ten obszar, żyjąc swobodnie w swoich naturalnych siedliskach.
Występują dzikie jastrzębie wielu gatunków 🦅, wiele reprezentatywnych ssaków wyspy 🐏🐑🐴🐰🐈, wiele gatunków ptaków 🐓🦚🦜🐔🐦🦆🦉, płazów 🐢🦎, owadów 🦋🐝 i innych rodzimych zwierząt. Można spotkać tam wolno spacerujące daniele 🦌🦌 i kozy 🐏🐏 oraz karmić z ręki słodkie szopy pracze <3 🦝🦝🦝!
Poczujecie się tam dosłownie jak gość w prawdziwym świecie dzikich zwierząt.

Do parku można dojechać
– samochodem (wynajem na cały dzień zaczyna się od 35 euro). 🚗
Wymajem auta sprawdzisz tutaj.

Askos Stone Park czynny jest we wszystkie dni tygodnia w godzinach 10:00-17:00 🕔


DZIECI POWYŻEJ 6 LAT

SARAKINADO WATERVILLAGE – WATERPARK

To idealne miejsce rozrywki dla nieco starszych dzieci. Znajdziecie tam mnóstwo atrakcji od zjeżdżalni po rwące rzeki i kaskady wodne. Nie zabraknie również wrażeń dla dorosłych, a maluchom polecamy baseny i atrakcje specjalnie dostosowane do ich wieku. Jakby tego było mało możecie odwiedzić tam prawdziwą wodną dżunglę! 🏞

Do parku można dojechać
– bezpłatnym autobusem Sarakinado Waterpark, który zamawiamy na recepcji, a jeśli hotel nie dysponuje taką możliwością dojechać można na własną rękę 🚍
– taksówką (od 15-20 euro w jedną stronę) 🚕
– samochodem (wynajem na cały dzień zaczyna się od 35 euro). 🚗
Wymajem auta sprawdzisz tutaj.

Waterpark czynny jest we wszystkie dni tygodnia w godzinach 10:00-17:00 🕔


DZIECI POWYŻEJ 12 LAT

BANANA WATERSPORTS

Sporty wodne na najdłuższej i najpiękniejszej piaszczystej plaży ⛱🏖 na Zakynthos to spełnienie marzeń nie tylko małych turystów ale i dorosłych. Znajdziecie tam atrakcje odpowiednie do wieku o różnych stopniach trudności od jazdy na słynnym bananie 🍌🍌 , przez crazy ufo, ringo, trudniejszy i bardzo dynamiczny fly fish czy ekstremalny parasaling. 🏄‍♀️ 😎🌞🌊
Oprócz kąpieli i opalania możecie też zrelaksować się przy muzyce chillout lub zjeść przekąski 🍕🍟🍔 albo lody 🍧🍦 i napić się drinka 🍻🍺🥤🍹🍹 w Beach Bar Casa Playa – polacamy !

Jeśli chcecie się wybrać to koniecznie wystartujcie rano bo plaża leży na wschodnim wybrzeżu i najlepsze słońce jest do 13-14. 😎🌞

Do plaży można dojechać
– Banana Busem (darmowym ale na drogę powrotną trzeba mieć rachunek z baru chociażby za napój, odjeżdza z głównej drogi w Laganas, Kalamaki i Argasi, trzeba go zatrzymać 📢🏁‼️🛑❌⛔️ (dosłownie!) bo nie ma określonych przystanków i nie liczcie na to, że zatrzyma się sam 😉 )
– taksówką (dla przykładu z Kalamaki 24 euro w jedną stronę -nieopłacalne)
– wynajętym autem (wynajem auta na jeden dzień zaczyna się od 35 euro, sprawdź tutaj )

*Kategorie wiekowe to nasza podpowiedź. Nie oznaczają ograniczeń wiekowych. O ograniczenia dotyczące wieku należy pytać w danym miejscu, na danej atrakcji/ zjeżdżalni/ sporcie wodnym.