Biuro Stacjonarne: Laganas, 29-100 Zakynthos, Grecja
+48 503 932 241
rezerwacja@projectholidays.pl

Zatoka Wraku Premium

ZATOKA WRAKU POZA GODZINAMI SZCZYTU ORAZ MIEJSCA, JAKICH NIE ODWIEDZA MASOWA TURSYTYKA

PROGRAM (8:00-19:00)

CZĘŚĆ LĄDOWA
– Wzgórze Bohali i stolica,
– Keri czyli ulubiona plaża Greków,
– Widok na pocztówkowe skały Mizithres z góry,
– Kościół w Kiliomenos, który przetrwał trzęsienie ziemi,
– Kampi czyli najwyższy klif na wyspie,
– Obiad w prawdziwej greckiej tawernie,
– Najstarsze drzewo oliwne i degustacja lokalnych produktów (m.in. oliwy i wina) w wiosce Exo Chora,
– Zatoka Wraku z góry,
– Słynny wiatraczek na Skinari

CZĘŚĆ MORSKA
– Rejs na Zatokę Wraku i Błękitne Groty poza godzinami szczytu.

REZERWUJ WCZEŚNIEJ, ZWIEDZAJ WIĘCEJ I PŁAĆ MNIEJ!

Wycieczka odbywa się we wtorek i sobotę. Rezerwując wcześniej zapewniasz sobie miejsce i nie musisz się martwić o formalności na urlopie. Robisz rezerwację, wpłacasz zaliczkę, a resztę dopłacasz w dniu wycieczki. To takie proste. Rezerwując więcej niż jedną wycieczkę dostajesz rabat 5 euro na każdą osobę.

Pamiętaj, aby przeczytać regulamin. Dowiesz się dzięki temu, kiedy przysługuje Ci zwrot pieniędzy za wycieczkę oraz co wydarzy się w przypadku złej pogody. Regulamin znajdziesz tutaj.

JEŚLI JESTEŚCIE 8 OSOBOWĄ RODZINĄ LUB GRUPĄ ZNAJOMYCH
TO BĘDZIE WASZA PRYWATNA WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM NA WYŁĄCZNOŚĆ!


IDEALNE POŁĄCZENIE!


Jeśli zarezerwujesz więcej niż jedną wycieczkę otrzymasz rabat 5 € na osobę !
Połącz wycieczkę Zatoka Wraku Premium z wycieczką
ŻÓŁWIE PLUS BANANA BEACH,
a zobaczysz naprawdę całą wyspę !

SZCZEGÓŁY PROGRAMU

Wzgórze Bohali

Na dobry początek zatrzymamy się na wzgórzu Bohali skąd rozciąga się panoramiczny widok na stolicę. Przewodnik pokaże Wam kilka ciekawostek, na które normalnie nie zwrócilibyście uwagi. Zobaczycie również zachodni Peloponez, czyli już kontynentalną Grecję.

Spacer po stolicy

Pieszczotliwie nazywana Zante stolica to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera. Życie budzi się powoli niczym w zwolnionym tempie, ale już od rana nie brakuje lekkiego chaosu i głośnych pogaduszek Greków. Spacer marmurowymi uliczkami, zdjęcia z różową bugenvillą, wylewającą się z balkonów, zamówienie kawy po grecku w prawdziwej „kafeterii”, to coś o czym marzy każdy turysta. To coś co pozwoli Wam „pożyć” życiem miejscowych i na chwilę stać się Grekami.

Plaża Keri

To wyjątkowe miejsce, nieodwiedzane przez wycieczki. Jedna z najczystszych plaż na wyspie. Kamienisty brzeg, ale w morzu miękki piasek. Do tego piękny widok na żółwią wyspę Marathonisi. Nic dziwniego, że to ulubiona plaża miejscowych.

Skały Mizithres

Puzel z innego pudełka zaplątał się w układance o Zakynthos. Widok tak egzotyczny, że naszym zdaniem konkuruje z Zatoką Wraku. Dwie skały wystające z wody wygladają jak żywa pocztówka. Warto zobaczyć je z góry i zrobić właśnie takie zdjęcie.

Kiliomenos

Tajemniczy kościół, który nie runął podczas tragicznego trzęsienia ziemi w 1953 roku. Dlaczego na dzwonnicy znajdują się symbole masońskie? Czy organizowano tu tajne spotkania? A może użycie czasu przeszłego wcale nie jest w tym przypadku właściwe? Dowiecie się wszystkiego na wycieczce 😉

Obiad na najwyższym klifie

Na obiad pojedziemy do prawdziwej, greckiej tawerny u Papasa, czyli prawosławnego księdza. Zlokalizowana jest ona na najwyższym klifie na wyspie- Kampi. Ciężko zdecydować co lepsze, widoki czy jedzenie… (obiad nie jest w cenie, jest dla chętnych).

Degustacja lokalnych produktów

Wino, miód, bimber, oliwa, oliwki, ser, chałwa to tylko niektóre z lokalnych przysmaków jakich spróbujecie. Nauczymy Was jak wznieść toast po grecku i jak rozpoznać prawdziwą oliwę extra virgin. To jeden z ulubionych punktów naszych turystów, tymbardziej że wina zakintyjskie są wyjątkowe i nie ma po nich kaca!

Najstarsze drzewo oliwne

Oliwki to jedyne oprócz baobabów drzewa, które rosną tak długo i rodzą owoce. Oliwka, którą Wam pokażemy ma 2500 lat ! Człowiek czuje się przy takim drzewie naprawdę mały … i młody !

Zatoka Wraku z góry

Najpopulaniejsze miejsce na wyspie. Widok z góry to uzupełnienie tego co zobaczycie na rejsie. Oczywiście z bezpiecznego punktu widokowego. (jeśli droga do punktu widokowego będzie oficjalnie otwarta dla pojazdów).

Wiatraczek na Skinari

To jedyne na wyspie miejsce z tak typowym dla Grecji biało – niebieskim budynkiem. Jeśli chcecie przywieźć z wakacji zjdjęcie, które wygląda jak pocztówka musicie koniecznie zrobić je pod tym wiatraczkiem !

Rejs na Zatokę Wraku i Błękitne Groty

W godzinach 10-16 na plazy potrafi przebywać nawet 2500 osób w jefdnym momencie. Dlatego odwiedzamy ją po godzinach szczytu, kiedy praktycznie nie ma tam ludzi. Dzięki temu odkryjecie prawdzią magię Zatoki Wraku. Zostaniecie na plaży pełną godzinę. W drodze powrotnej odwiedzimy Błękitne Groty i zorganizujemy postój na kapiel w krystalicznie przejrzystej wodzie. Zabierzcie maski z rurką ! 🙂

Sprawdź jeszcze inne nasze wycieczki na Zatokę Wraku !


GALERIA ZDJĘĆ

ODWIEDŹ NAS NA
SOCIAL MEDIA