Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays,
+48 503 932 241,
rezerwacja@projectholidays.pl

Zakynthos w pigułce

JEDYNA WYCIECZKA NA WYSPĘ ZAKYNTHOS DLA TURYSTÓW Z KEFALONII, NA KTÓREJ ODWIEDZISZ ZATOKĘ WRAKU I BŁĘKITNE GROTY ALE RÓWNIEŻ NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE NA CAŁEJ WYSPIE.

W PROGRAMIE:

REJS
-Zatoka Wraku z godzinnym plażowaniem,
-Błękitne Groty z wpływaniem do środka,

CZĘŚĆ LĄDOWA
-Słynny wiatraczek na Skinari,
-Zatoka Wraku z góry,
-Najstarsze drzewo oliwne i degustacja lokalnych produktów (Exo Chora),
-Kampi, czyli najwyższy klif (obiad)
-Wyspa Ślubów Cameo,
– Czas wolny w stolicy Zakynthos.

REZERWUJ WCZEŚNIEJ, ZWIEDZAJ WIĘCEJ I PŁAĆ MNIEJ!

Wycieczka odbywa się w niedzielę i czwartek. Rezerwując wcześniej zapewniasz sobie miejsce i nie musisz się martwić o formalności na urlopie. Robisz rezerwację, wpłacasz zaliczkę, a resztę dopłacasz w dniu wycieczki. To takie proste. Rezerwując więcej niż jedną wycieczkę dostajesz rabat 5 euro na każdą osobę.

Pamiętaj, aby przeczytać regulamin. Dowiesz się dzięki temu, kiedy przysługuje Ci zwrot pieniędzy za wycieczkę oraz co wydarzy się w przypadku złej pogody. Regulamin znajdziesz tutaj.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WYCIECZCE

Aby wziąć udział w wycieczce musisz na własną rękę przedostać się na wyspę Zakynthos. W tym celu należy wsiąść na prom wypływający z portu Pessada. Przeprawa promowa trwa nieco ponad godzinę. Prom dopływa do portu Agios Nikolaos na Zakynthos i stamtąd odbierze Cię nasz bus i zabierze na wycieczkę. Po zakończonej wycieczce osoba do tego wyznaczona odwiezie Cię do portu na prom powrotny.
Cena wycieczki zawiera przejazdy minibusem, polskiego przewodnika, opłatę za rejs na Zatokę Wraku i Błękitne Groty. Nie zawiera kosztów przeprawy promowej.


SZCZEGÓŁY PROGRAMU

Zatoka Wraku

Gdy tylko odbierzemy Cię z promu pojedziemy do portu, z którego szybka motorówka zabierze nas do Zatoki Wraku. Dzięki szybkiej łodzi oraz najkrótszej trasie z możliwych będziecie na Zatoce Wraku już w 15 min! Zostaniecie na plaży pełną godzinę.

Błękitne Groty

W drodze powrotnej z Wraku odwiedzimy widowiskowe groty. Kiedy zbliżymy się do nich i zajrzymy do środka (do niektórych nawet uda się wpłynąć) zobaczymy niesamowity efekt świecącej na niebiesko wody. Kąpiel w takim miejscu? Obowiązkowo! Groty są drugim najpopularniejszym miejscem zaraz za Zatoką Wraku.

Wiatraczek na Skinari

To jedyne na wyspie miejsce z tak typowym dla Grecji biało – niebieskim budynkiem. Jeśli chcecie przywieźć z wakacji zjdjęcie, które wygląda jak pocztówka musicie koniecznie zrobić je pod tym wiatraczkiem !

Zatoka Wraku z góry

Uzupełnienie tego co zobaczyliście na rejsie oczywiście z bezpiecznego punktu widokowego. (jeśli droga do punktu widokowego będzie oficjalnie otwarta dla pojazdów).

Najstarsze drzewo oliwne

Oliwki to jedyne oprócz baobabów drzewa, które rosną tak długo i rodzą owoce. Oliwka, którą Wam pokażemy ma 2500 lat ! Człowiek czuje się przy takim drzewie naprawdę mały … i młody !

Degustacja wina, bimbru i oliwy

Wino, miód, bimber, oliwa, oliwki, ser, chałwa to tylko niektóre z lokalnych przysmaków jakich spróbujecie. Nauczymy Was jak wznieść toast po grecku i jak rozpoznać prawdziwą oliwę extra virgin. To jeden z ulubionych punktów naszych turystów, tymbardziej że wina zakintyjskie są wyjątkowe i nie ma po nich kaca!

Obiad w greckiej tawernie

To co podają w hotelu czasem ma mało wspólnego z grecką kuchnią. Dlatego zabierzemy Was do lokalnej tawerny na prawdziwy grecki obiad. Zjesz lokalną musakę, tzatzyki, suvlaki, gulasz z królika albo soczysta jagnięcine. Owoce morza? Palce lizać!

Najwyższy klif – Kampi

Wyjątkowe miejsce ukazujące wyższość natury nad człowiekie. Majestatyczny klif jest naocznym dowodem na to, jak powstała wyspa i jak piekne rzeczy potrafi zaprojektować Matka Natura. Być na wyspie i nie stanąć w tym miejscu własną stopą to grzech 😉

Wyspa Ślubów Cameo – mostek

To widok znany każdemu kto wybrał wakacje na Zakynthos. Ale stanąć osobiście na tym mostku i zrobić sobie zdjęcie to dopiero fun!

Stolica – czas wolny

Do dopełnienia rundy wokł wyspy brakuje już tylko poznania jedynego miasta. Stolica to dwa główne place : Solomosa i Św. Marka oraz kilka krzyżujących się ulic. Można napić się popołudniowej kawy albo wpaść w wir zakupów. Po tak satysfakcjonyjącej wycieczce zabierzemy Was na prom powrotny na Kefalonię.