Biuro Stacjonarne: Laganas, 29-100 Zakynthos, Grecja
+48 503 932 241
rezerwacja@projectholidays.pl

Olimpia

FASCYNUJĄCA OPOWIEŚĆ OPOWIEDZIANA PRZEZ PRZEWODNIKA Z PASJĄ ZABIERZE WAS W CZASY STAROŻYTNE.
POZNACIE GRECJĘ OD PODSZEWKI I JEJ NIESAMOWITY WPŁYW NA NASZĄ KULTURĘ.

Niewielu z nas lubiło historię w szkole prawda? My też 😉 Dopóki nie przyjechaliśmy do Grecji. Tutaj nawet zwykły kamień przy pomocy dobrego przewodnika potrafi przemówić i opowiedzieć swoją historię. Wtedy nawet przygoda ze starożytnością staje się fascynująca.

ZAPYTAJ O WOLNY TERMIN
TYLKO 8 MIEJSC !

CENA PRZY ZAKUPIE 1 WYCIECZKI :

Dorośli / dzieci 2-12 lat / dzieci 0-2

65 € / 37 € / 0 €

CENA PRZY ZAKUPIE 2 LUB WIĘCEJ WYCIECZEK

60 € / 35 € / 0 €


SZCZEGÓŁY PROGRAMU

NA CZYM POLEGA TA WYCIECZKA?
ZBIÓRKA
W godzinach porannych odbierzemy Państwa z hotelu oznaczonym, klimatyzowanym minibusem i zawieziemy do portu w Zakynthos na prom. Prom ten płynie około 1 h 20 min do miejscowości Killini na Peloponezie. Stamtąd od razu po opuszczeniu promu zostaniecie odebrani przez oznaczony, klimatyzowany bus Helios Tours, z polskim przewodnikiem na pokładzie. Tak rozpocznie się Wasza wyprawa do Olimpii.

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE
Zaczniecie od zwiedzania Muzeum Archeologicznego, gdzie odnajdziecie wiele zabytków, które do dzisiaj wywierają na zwiedzających ogromne wrażenie. Przedmioty, które znajdują sie w kolekcji muzeum pozwolą Wam lepiej zrozumieć tak odlęgłą historię.  Zobaczycie również na przykładzie posągu Hermesa jak postrzegano piękno w tamtych czasach.

TEREN ARCHEOLOGICZNY
Druga część zwiedzania Olimpii poświęcona jest na teren archeologiczny, gdzie zobaczycie pozostałości świątyni Zeusa, gimnazjon, skarbce Polis czyli miast-państw greckich oraz sławny Stadion Olimpijski na kilkadziesiąt tysięcy widzów ówczesnych rozgrywek sportowych. To właśnie w tym miejscu zapala się znany na całym świecie ogień olimpijski.

MIASTECZKO OLIMPIA
Po sporej dawce historii udamy się do współczesnego miasteczka Olimpia, w którym będzie czas wolny na posiłek oraz spacer podczas którego będziecie mogli zakupić pamiątki lub zrelaksować się w kafejce pijąc słynną, mrożoną kawą. Dodatkową opcją spędzenia wolnego czasu jest zwiedzenie Muzeum Igrzysk Olimpijskich lub Muzeum Archimedesa, które jest świetną atrakcją dla najmłodszych.

NIESPODZIANKA – SIESTA NA PELOPONEZKIEJ PLAŻY
Podobno na Peloponezie są najpiękniejsze, piaszczyste plaże w Grecji. Sami kiedyś sprawdziliśmy i tak, to prawda! Nie chcieliśmy wracać na Zakynthos 😉 Specjalnie dla Was – TYLKO NA TEJ WYCIECZCE!

DROGA POWROTNA
Po wycieczce zostaniecie odwiezieni przez przewodników na prom na Zakynthos, a my odbierzemy Was gdy tylko dopłyniecie i rozwieziemy do hoteli.


GALERIA ZDJĘĆ

WAŻNE ! Przed rezerwacją zapoznaj się z regulaminem i przeczytaj nasz bank informacji.

Wykonawcą wycieczki Olimpia jest biuro turystyczne Helios Tours Peloponez. Z dumą oddajemy Państwa w takie ręce jak te. To wspaniałe, że mamy w Grecji polskich przewodników prowadzących wycieczki z takim zaangażowaniem i miłością do tej pracy.