Biuro Stacjonarne: Laganas, 29-100 Zakynthos, Grecja
+48 503 932 241
rezerwacja@projectholidays.pl

Wybierz lotnisko

Na zimowe wakacje w Grecji masz do wyboru dwa lotniska, z których rozpocznie się Twoja przygoda – Ateny i Tessaloniki (zwane też Salonikami).
Sprawdź, które lepiej do Ciebie pasuje i jakie atrakcje możesz zwiedzić z każdego z nich.

PRZYLOT DO ATEN

To idealne miejsce jeśli nie byłeś jeszcze w stolicy Grecji. Zobaczysz jak żyją Ateny, poczujesz kliemat i zobaczysz niesamowite zderzenie starożytności z nowoczesnością. Ateny zyją szybko i intensywnie. Są przeludnione, dzięki czemu zyskują troche uroku bo momentami czujemy się jak na karuzeli i nie pozostaje nam nic innego jak tylko kręcić się razem ze wszystkimi, żeby nie wypaść z obiegu 😀 Aż nagle trafiamy do miejsca „za rogiem” gdzie czas się zatrzymał… Grecy leniwie sączą kawę, grają w tawli (odpowiednik szachów) i dyskutują o codziennym życiu. Kwiaty, dobre jedzenie, ciasne uliczki… w oddali Akropol. Ateny albo się kocha albo się ich nienawidzi. Myślę, że to pierwsze jest odczuciem turysty, a drugie częściej mieszkańca. W każdym razie nie można Aten choć raz w życiu nie zobaczyć.

Ateny są bazą wypadową na wycieczki „w dół” Grecji czyli na półwysep Peloponez, na którym czekają na nas zadziwiające miejsca, starożytne zabytki, góry i dzika natura. Z Aten wybierzesz się z nami zwiedzać: Korynt (zobaczysz kanał koryncki), odkryjesz Mykeny (grobowiec Agamemnona), odwiedzisz starożytny Stadion Olimpijski (miejsce odpalenia ognia olimpijskiego), zobaczysz gdzie Grecy jeżdżą na nartach i piją grzane tsipuro oraz wiele wiele innych.

W naszych propozycjach znajdziesz jednodniowe, dwudniowe i trzydniowe wypady. Wszystko zależy na jak długo przylatujesz oraz ile chcesz zwiedzić.


PRZYLOT DO TESSALONIK

Tessaloniki to loża vipów jeśli chodzi o miasto w Grecji. Kobietę z Tessalonik poznamy z kilometra. To po prostu nowoczesna dama z torebką Gucciego, w futerku w najmodniejszy deseń, szpilkach LaBoutina (niekoniecznie oryginalnych) oraz z obowiązkową czerwoną szminką na ustach. Tessaloniki to styl, moda, klimat, historia i przepiękna architektura. Pełne turystów zagranicznych, ciągnących się w nieskończoność bulwarów, kawiarenek, tawern, barów. Do tego dołóżcie morski klimat i niezwykłą grecką gościnność. Tessaloniki trzeba przeżyć chociaż raz w życiu. Napewno wyjedziecie z nich z mnóstwem zdjęć przyprawiających o efekt wow.

To baza wypadowa do wycieczek w północną Grecję. Z Tessalonik wyjeżdżamy na podbój Epiru, gdzie między innymi odkryjecie miejsca niczym z bajki. Do dziś zastanawiamy gdzie jest ta szafa, przez którą przechodzi się do tej krainy dosłownie przypominającej Narnię. Wodospady, termy, góry, lasy, jeziora, wioski, lokalni ludzie, porty, ryby, owoce morza, pyszny alkohol na rozgrzewkę, widoki…. i tak można by w nieskończoność.

Tessaloniki to również miejsce, z którego zabieramy Was na Meteory. Wstawię zdjecia, bo opisać słowami się tego nie da… Trzeba ten CUD świata zobaczyć na własne oczy. Jeśli człowiek jest w stanie sięgnąć do nieba może to zrobić tylko w jednym miejscu na Ziemii… W Meteorach.

W naszych propozycjach znajdziesz jednodniowe, dwudniowe i trzydniowe wypady. Wszystko zależy na jak długo przylatujesz oraz ile chcesz zwiedzić.