Biuro Stacjonarne: Laganas, 29-100 Zakynthos, Grecja
+48 503 932 241
rezerwacja@projectholidays.pl

Oferta wycieczek dla przylotów do Aten

WYCIECZKI 1 DNIOWE

Spacer po Atenach

Nie ma nic lepszego niż dotknąć i zobaczyć na własne oczy to co widzieliśmy tylko w szkolnych podręcznikach. Każdy bez wyjątku wyjedzie poruszony i zachwycony z tego miasta,i będzie chciał wracać. Do tego atmosfera życia codziennego łączącego się z historycznym obliczem Aten jest niesamowita. Na spacerze zobaczycie m.in Agorę, Plac Monastiraki, kawiarnianą dzielnicę Plaka, uroczystą zmianę warty pod parlamentem (plac Syntagma) i Akropol.


Śladami Starożytnych Cywilizacji: Korynt, Mykeny, Epidavros

Wielu z nas nie lubi histori, bo ciężko jest ją zrozumieć dopóki nie zobaczy się jej na własne oczy. Wtedy rozumiemy jej mejestat i ponadczasowe znaczenie. Śladami starożytności powinien przejść każdy człowiek żyjący na ziemi, dlatego że teraźniejszość byłaby niczym gdyby nie przeszłość. Korynt udowadnia nam ile kosztuje ludzki wysiłek i budownicze przedsięwzięcie, które dziś traktujemy jak coś latwego i oczywistego. Mykeny zabierają nas do czasów Agamemnona, niczym w filmie przenosząc nas pomiędzy władców i poddanych, grę życia i śmierci. Epidavros niczym makieta 3d ukazuje nam początki sztuki i teatru. To tutaj wymyślono dramat i tragedię, to tu pierwsi widzowie śmiali się z komedii.


WYCIECZKA 2 DNIOWA

Śladami 300 Spartan

PROGRAM
1 dzień wycieczki
Równina Maratońska i wąwóz w Termopile
2 dzień wycieczki
Wyrocznia Delficka, góry Parnassos, górska wioska Arachova, Cieśnina Salamińska, powrót do Aten

Dla chętnych do dokupienia dzień 4 zwiedzanie Aten z przewodnikiem

Każdy kto oglądał film 300 Spartan wie co znaczy odwaga, siła i wola walki. Tylko w idealnym połączeniu tych trzech wartości można było osiągnąć największy sukces w walce, wspominany do dnia dzisiejszego. Grecy stoczyli trzy bitwy z Persami: pod Maratonem, w wąwozie Termopilskim i w cieśninie Salamińskiej. To dzięki ich odwadze, myśli strategicznej i sprytowi dziś w Europie nie panuje Islam, a kobiety nie chodzą w burkach. Chcesz przejść śladami przywódców takich jak Leonidas czy Miltiades? Przejdź z nami śladami słynnych 300-stu , a przy okazji odwiedź starożytne Delfy, gdzie tajemnicza wyrocznia potrafiła przewidzieć wynik kazdej z bitew… Niespodzianka dla strudzonych w walce – w Termopilach czekają na Was gorące żródła 😉


WYCIECZKA 3 DNIOWA

Zwiedzamy Peloponez

PROGRAM
1 dzień wycieczki
Górska wioska Kalavrita (dla chetnych narty i snowboard na jednym ze stoków),
Patra – największe miasto Peloponezu- zwiedzanie,
2 dzień wycieczki
Olimpia – zwiedzanie terenów archeologicznych m.in Stadionu Olimpijskiego i Muzeum Archeologicznego,
Navplion – pierwsza stolica wyszwolonej Grecji – zwiedzanie i zakwaterowanie.
3 dzień wycieczki
Mykeny – grób Agamemnona,
Korynt – słynny Kanał Koryncki i Starożytne Miasto Korynt,
powrót do Aten.

Dla chętnych do dokupienia dzień 4 zwiedzanie Aten z przewodnikiem

Na Peloponezie jest tyle do odkrycia, że zastanawialiśmy się nad wycieczkę 7- dniową, ale wybraliśmy dla Was najważniejsze atrakcje. W pierwszym dniu pokażemy Wam cud techniki budowlanej czyli Kanał Koryncki, przeniesiemy Was w przeszłość, aby zwiedzić z Wami grobowiec Agamemnona, po czym zakwaterujemy się w uroczym miasteczku Navplion, które było pierwszą stolicą Grecji po odzyskaniu niepodległości. Widok, który obudzi Was o poranku pozostanie na zawsze w Waszej pamięci. Drugiego dnia zaraz po porannej kawie w Navplion udamy się na zwiedzanie Starożytnego Stadionu Olimpijskiego, gdzie odpalany jest święty ogień olimpijski. Poznacie źródło, z którego wywodzą się Igrzyska Olimpijskie. Odzwiedzimy też muzeum, w którym przeniesiemy się w czasy bogów i bogiń olimpijskich. Popołudniu przejedziemy do Kalavrita, gdzie zakwaterujemy się i przygotujemy na kolejny dzięń wrażeń. Kalavrita to jedna z bardziej uroczych wiosek górskich, w której można skorzystać ze stoku i pojeździć na nartach lub snowbowrdzie. Dla niejeżdżących spacery ośnieżonymi szlakami pomiędzy typową grecką zabudową. Ciasne uliczki, małe domki i przeserdeczni gospodarze, zawsze chętni poczestować gorącym tsipuro z miodem!