Rezerwacja on line: Messenger Project Holidays,
+48 503 932 241,
rezerwacja@projectholidays.pl

Kefalonia 3w1

NAJLEPSZA WYCIECZKA Z CAŁKOWICIE POLSKĄ GRUPĄ, NA KTÓREJ ZWIEDZISZ NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE NA KEFALONII !

Masz dość „polskich” biur gdzie grupa jest mieszana i połowę drogi musisz słuchać przewodnika po angielsku? Dołącz do naszej wycieczki! 100 % po polsku, w 19 osób.

W PROGRAMIE 3 NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE:

– Plażowanie na Myrtos – pełna godzina,
– Jeziorko Melissani,
– Jaskinia Drogarati,

A OPRÓCZ TEGO

– Obiad w tawernie z widokiem na Itakę (Agia Efimia),
– Plaża Myrtos z góry,,
– Spacer po stolicy – Argostoli
– Latarnia Zakochanych – tylko u nas !

BILETY WSTĘPU

Jaskinia Drogarati i Jeziorko Melissani to atrakcje państwowe,
dlatego bilet wstepu jest dodatkowo płatny.
Wstęp jest dla chętnych. Opłata pobierana jest podczas wycieczki.

AtrakcjaJeziorko MellisaniJaskinia DrogaratiŁączny koszt
Dorosły6 €4 € 10 €
Dziecko 2-124 €3 €7 €
Dziecko 0-2bezpłatniebezpłatniebezpłatnie
Wiek uczestnika liczymy tak samo jak w przypadku wycieczki.

REZERWUJ WCZEŚNIEJ, ZWIEDZAJ WIĘCEJ I PŁAĆ MNIEJ!

Wycieczka odbywa się w środę. Rezerwując wcześniej zapewniasz sobie miejsce i nie musisz się martwić o formalności na urlopie. Robisz rezerwację, wpłacasz zaliczkę, a resztę dopłacasz w dniu wycieczki. To takie proste. Rezerwując więcej niż jedną wycieczkę dostajesz rabat 5 euro na każdą osobę.

Pamiętaj, aby przeczytać regulamin. Dowiesz się dzięki temu, kiedy przysługuje Ci zwrot pieniędzy za wycieczkę oraz co wydarzy się w przypadku złej pogody. Regulamin znajdziesz tutaj.

WAŻNY KOMUNIKAT!
Uważaj na kobiety zaczepiające Cię na ulicy i proponujące zwiedzanie. To nie są przewodnicy. Płacąc za nielegalne usługi gwarantujesz sobie problemy. BRAK ZAREJESTROWANEJ DZIAŁALNOŚCI TO BRAK UBEZPIECZENIA, BRAK MOŻLIWOŚCI ZWROTU I BRAK MOŻLIWOŚCI ZŁOŻENIA REKLAMACJI.


SZCZEGÓŁY PROGRAMU

Zbiórka

Nasz oznaczony minibus odbierze Was z Argostoli o godzinie 11:20.
Jest to centralne miejsce na wyspie, w którym możemy się spotkać i rozpocząć wycieczkę. Dojazd z hoteli z Lassi zajmuje 10 min taksówką, z Katelios 20 min, ze Skali ok 40 min. Z hoteli w Lixouri do Argostoli można dostać się szybkim promem, który kursuje przynajmniej raz na godzinę i płynie 20 min (bilet kosztuje 3€ ). Jeśli jesteś zakwaterowany w Argostoli będziesz mógł dojść do punktu zbiórki spacerem. Jesteś rannym ptaszkiem? Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i przed zbiórką wypić pyszną kawę z widokiem na Zatokę Argostolską 🙂

Widok na Myrtos

Po zbiórce ruszymy wprost do pierwszej atrakcji. Kojarząca się z nazwą piwa Mythos plaża jest pieknie położona i trudnodostępna. Zanim zjedziemy na plażowania będziemy podziwiać ją z góry i robić zdjęcia o wielkim efekcie wow ! Szykujcie się na grad lajków!!

Plażowanie na Myrtos

Odkąd cyklon w 2020 roku zniszczył drogę jest ona przejezdna tylko dla samochodów i minibusów. Dlatego od tamtego momentu można zjechać na plażę tylko małym busem. Wykorzystamy tą szansę, żeby zabrać Was na plażowanie do raju. Koniecznie zabierzcie ze sobą nakrycie głowy lub parasol bo słońce praży niesamowicie !

Jeziorko Melissani

Wyobraźcie sobie jezioro o krystalicznie czystej wodzie, po którym cicho pływają gondole. Już brzmi bajecznie, a do tego wszystkiego jezioro znajduje się pod ziemią! Światło wpada otworem w sklepieniu i sprawia, że bardziej magicznego miejsca na próżno szukać.

Agia Efimia z widokiem na Itakę

Wszyscy wiedzą, że istanieje, ale nie wszyscy wiedzą, że jest tak blisko ! Szukał jej sam Odyseusz przez 10 lat, więc nie ma się co dziwić. Słynna Itaka to wyspa leżąca tuż obok Kefalonii, więc koniecznie zatrzymamy się, żeby ją zobaczyć.

Obiad w greckiej tawernie

Kefalonia słynie z wyśmienitej kuchni, a Kefalończycy z przesiadywania przy stole godzinami. Nic dziwnego jeśli do pysznych owoców morza, z których słynie wyspa popija się zimne ouzo ;P Potem tylko sjesta i człowiek teleportuje się do raju…

Jaskinia Drogarati

Swój urok zawdzięcza stalaktytom, stalagmitom i stalagnatom, które wypełniają jej wnętrze. Warto odwiedzić jeśli nie byliście jeszcze nigdy w jaskini.

Latarnia Zakochanych

Owiana legendą o wielkiej miłości dumnie wieńczy mały półwysep. Podobno kto zasiądzie na ławeczce obok latarni będzie szczęśliwie zakochany do końca życia <3 To miejsce warte sfotografowania bo opórcz plaży Myrtos i Jeziorka Melissani to jedna z bardziej rozpoznawalnych wizytówek Kefalonii.

Argostoli (stolica wyspy)

Wizyta w stolicy Kefalonii na mały shopping jest zawsze w cenie ! Magnes na lodówkę przyda się do kolekcji. Można przespacerować się portem, zjeść pyszne lody albo kupić kawę na zimno (słynne freddo capuccino), a oprócz tego zrobić zdjęcie z napisem I <3 Kefalonia.
Tutaj kończy się nasza wycieczka. Jeśli chcecie zostać w stolicy aż do wieczora lub wrócić od razu do hotelu. Zachęcamy do wyboru pierwszej opcji bo miasto nocą wygląda zupełnie inaczej niż rano 🙂