Co powinniście wiedzieć przez urlopem na Zakynthos – czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Przygotowanie do urlopu to najpiękniejszy czas. Wyczekiwane wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Co zrobić aby przygotowania nie spędzały nam snu z powiek ? Tutaj znajdziecie odpowiedzi na pytania, które nurtują Was w kwestii wycieczek, maseczek, „reżimu sanitarnego” i innych. Jeśli macie jeszcze inne pytania chętnie na nie odpowiemy.

1. CO ZE SOBĄ ZABRAĆ NA WYCIECZKĘ?

KREM DO OPALANIA, NAKRYCIE GŁOWY, WODĘ, PRZEKĄSKĘ, BLUZĘ (w maju, wrześniu i październiku), strój kąpielowy (najlepiej mieć na sobie, a suche rzeczy zabrać na przebranie), ręcznik, buty do wody (dla chetnych), aparat fotograficzny lub telefon, sprzęt typu maska z rurką (dla chętnych)
NA WYCIECZKI QUADOWE KONIECZNIE CZAPKĘ, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, KREM DO OPALANIA Z WYSOKIM FILTREM I CHUSTKĘ DO ZAWIĄZANIA NA TWARZ

2. KIEDY PŁACĘ MNIEJ ZA WYCIECZKI?

Przy rezerwacji 2 wycieczek i 1 atrakcji dodatkowej (np. auta, jazdy konnej, nurkowania) lub 3 wycieczek (przykładowo Zwiedzamy Zakynthos + Żółwie z Banana Beach + Kefalonia) cena każdej z nich automatycznie spada. Dzięki temu można zaoszczędzić 20, 30 a nawet 50 euro na parę oraz 30, 40 euro na rodzinę 2+1.
Dotyczy to rezerwacji na to samo nazwisko.

3. CO Z ZATOKĄ WRAKU Z GÓRY?

Jeśli droga prowadząca do punktu widokowego na Zatokę Wraku z góry będzie oficjalnie otwarta będziemy normalnie odwiedzać to miejsce na wycieczce Zwiedzamy Zakynthos.

4. CZY DZIECKO WYTRZMA NA WYCIECZCE?

Odkąd prowadzimy wycieczki obserwujemy, że najmniejsi turyści świetnie sobie radzą zarówno na łodzi jak i w busie. Aby zwiedzanie Zakynthos było możliwie jak najmniej męczące dla maluchów prosimy o zabranie na wycieczke ich ulubionych zabawek, wody do picia, nakrycia głowy, kremu z wysokim filtrem oraz (jeśli macie sprawdzone ) leków na chorobe lokomocyjną.

5. CZY NA WYCIECZCE BĘDZIE OSOBA MÓWIĄCA PO POLSKU?

Tak, na naszych wycieczkach zawsze jest z Państwem przewodnik mówiący w języku polskim. Dodatkowym plusem jest to, że nasi przewodnicy mieszkają na stałe na wyspie Zakynthos i znają więcej historyjek niż można wyczytać w przewodnikach.

6. JAK DUŻE SĄ GRUPY NA WYCIECZKACH I CZYM BĘDZIEMY PODRÓŻOWAĆ ?

W PRZYPADKU WYCIECZKI MINIBUSEM – Grupa wynosi maksymalnie 19 osób. Środek transportu zależy od ilości uczestników. Jest to zawsze nowy, w pełni klimtyzowany Van lub Minibus Mercedes Sprinter. Program jest z góry ustalony.

W PRZYPADKU WYCIECZKI „AUTO PLUS PRZEWODNIK” – Jest to forma zwiedzania indywidualnego, czyli jesteście sam na sam z przewodnikiem. Auto jest dostosowane do ilości osób. Zawsze mamy na względzie Wasz komfort, dlatego np. 4 osoby będą podróżować 7 osobowym autem. To nasz innowacyjny pomysł na ekonomiczny private. Program ustalamy z turystami.

W PRZYPADKU WYCIECZKI QUADOWEJ – Wielkość konwoju zależy od ilości uczestników i nie jest ograniczona. Konwój zawsze prowadzony jest przez pilota. Program jest z góry ustalony.

W PRZYPADKU WYCIECZKI VIP CLASS – Jest to forma zwiedzania indywidualnego. Do Waszej dyspozycji jest przewodnik oraz zawodowy kierowca na wyłączność. Podróżujecie najnowszym, najwyższej klasy Mercedesem V – Class. Czas i program jest nielimitowany, a na pokładzie zawsze czeka na Was schłodzone wino.

7. CO W PRZYPADKU ODWOŁANIA REZERWACJI, CZY OTRZYMAM ZWROT PIENIEDZY ?

W przypadku rezygnacji/ odwołania rezerwacji ze strony klienta poniesione opłaty ulegaja zwrotowi:
– do 48 h przed wycieczką w 100%
– do 24 h przed wycieczką w 50%
– poniżej 24h nie ulegają zwrotowi
Wyjąkiem jest odwołanie rezerwacji za okazaniem zaświadczenia lekarskiego iż przyczyną odwołania jest stan zdrowia, wówczas zwracamy 100% poniesionych kosztów niezależnie od czasu odwołania rezerwacji.
W przypadku odwołania wycieczki ze strony organizatora wniesione przez klienta opłaty ulegają 100% zwrotowi.
W przypadku konieczności przełożenia terminu wycieczki (np. z powodu warunków pogodowych) opłata ulega przeniesieniu wraz z rezerwacją na nowy termin lub całkowitemu zwrotowi na życzenie klienta, jeśli nie może on uczestniczyć w wycieczce w innym terminie.

8. CZY MUSZĘ NOSIĆ MASECZKĘ ? JEŚLI TAK TO GDZIE?

Turyści nie są zobowiązani do noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. Hotel może zażyczyć sobie założenia maseczki np. w przypadku bezpośredniego kontaktu z obsługą (podczas check – in, check – out czy rozmowy z recepcjonistą). Na otwartej przestrzeni jaką jest basen noszenie maseczki nie jest wymagane. W sklepach, restauracjach, barach maseczki zobowiązana jest nosić tylko obsługa. Jednak wszędzie gdzie zamontowana jest szyba z pleksi można swobodnie kontaktować się bez maseczki. Na wycieczkach kierowca i przewodnik jest zobowiązany posiadać maseczkę. Turyści podczas wycieczek nie noszą maseczek. Nie ma również ograniczeń jeśli chodzi o przebywanie na plaży. Jedynie leżaki czy stoliki w restauracji są dalej od siebie i obowiązuje względny dystans społeczny oraz zachowanie higieny. Na pokładzie busa, w biurze, w restauracjach i sklepach dostepne są środki dezynfekcyjne do rąk, których możecie używać. Jedyna maska jaka napewno przyda Wam się podczas urlopu na Zakynthos to ta :

CO Z FORMULARZEM PLF, KTÓRY TRZEBA WYPEŁNIĆ PRZED WYLOTEM?

Na stronie https://travel.gov.gr/#/ znajdziecie formularz online, dla pasażerów, którzy przylatują, przypływają lub przyjeżdżają do Grecji. Trzeba go wypełnić 48h przed planowanym wylotem, po czym wydrukować (nie można wydrukować pustego druku i wypełnić ręcznie).

Na maila otrzymacie potwierdzenie wypełnienia formularza. Warto sprawdzić, czy mail nie wpadł do spam! Najważniejsze czyli kod QR otrzymacie w osobnym mailu w późniejszym terminie po sprawdzeniu i przetworzeniu Waszych danych.

Wszystko po to, aby:
– nie trzeba było wypisywać formularzy na lotniskach (niepotrzebne opóźnienie, papierkowa robota)
– było wiadomo kto w ostatnim czasie podróżował do krajów, które nadal mają obowiązek kwarantanny
– aby nie wykonywać testów turystom, którzy tego nie wymagają, np. tym którzy w ostatnim czasie nie chorowali lub dobrze się czują.

Rząd grecki uznaje ten formularz za najlepszy sposób przyspieszenia i ułatwienia podróżowania. Kod QR będziemy przy wchodzeniu do samolotu odbijać przy bramce jak boarding pass. Wszystko dla Waszego bezpieczeństwa oraz szybszego i łatwiejszego gromadzenia informacji o podróżujących.